bg

HAKKIMDA

1955 Ankara doğumluyum. 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun oldum. Yüksek Lisansımı AİTİA'si İşletme Bölümünde tamamladım.

1978 yılında Devlet Demir Yolları Bilgi İşlem Merkezi'nde Programcı olarak işe başladım. Maliye ve Gümrük Bakanlığı'nda Bilgi İşlem Merkez Müdürü, Muharebe ve Elektronik Daire Başkan Yardımcısı olarak çalıştım. Daha sonra Gümrük Müsteşarlığı'nda Muharebe ve Elektronik Daire Başkanlığının kurulmasını gerçekleştirerek aynı daireye Daire Başkanı olarak atandım. Gümrükler modernizasyon projesinin geliştirmesini başlatarak önemli katkılarda bulundum. Gümrük Müsteşarlığı Müsteşarlık Müşavirliğinden 2009 yılında emekli oldum.

Bilişim Derneği'nin 3 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yaparak 16 yıl TBD Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. TOBB Bilişim Sektör Kurulunun oluşmasını sağlayarak aynı sektör kurulunun başkanlığını 8 yıl sürdürdüm. TBMM Bilgi ve Bilgi Teknolojisi Çalışma Grubunun kurulmasında önemli katkılar sağlayarak Çalışma Grubunun üyeliğini 5 yıl sürdürdüm. Türkiye Bilişim Vakfının kurucu üyesi ve aynı zamanda Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi olarak 10 yıl görev yaptım. EDevlet ve E-Türkiye konusunda TBD başkanı olduğum dönemlerde önemli çalışmalar yaparak E-Dönüşüm İcra Kurulu'nda 4 yıl üye olarak bulundum.

Mayıs 2010 – Mayıs 2012 tarihleri arasında TOSYÖV Genel Sekreteri olarak görev yaptım. Mayıs 2012 tarihinden beri TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekteyim.